Sprawozdanie z Finału II Konkursu Gimnazjalnego „Wiedzy o Francji”

Finał II Konkursu Gimnazjalnego „Wiedzy o Francji"

17 lutego br. w Gimnazjum Dwujęzycznym nr 18 w Rybniku (mieszczącym się w Zespole Szkół nr 2) odbył się etap finałowy Konkursu „Wiedzy o Francji" dla uczniów szkół gimnazjalnych. W finale wzięło udział osiem trzyosobowych drużyn, reprezentujących szkoły : Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 17 i Gimnazjum nr 18 z Rybnika, Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 z Wodzisławia Śl., Gimnazjum nr 1 z Radlina oraz Gimnazjum nr 1 z Czerwionki-Leszczyn. Do finału konkursu zakwalifikowali się uczniowie, którzy w I etapie szkolnym uzyskali najlepsze wyniki w swoich szkołach. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony uczestników.

W finale, oprócz pytań i zadań testowych z wiedzy o Francji, uczestnicy prezentowali również wybrany utwór w języku francuskim (fragment prozy, wiersz lub piosenkę) oraz scenkę rodzajową, także po francusku. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z G 1 z Wodzisławia Śl. w składzie: Julia Pogoda, Julia Różalska, Tomasz Jura; na drugim miejscu uplasował się zespół z G 1 z Czerwionki-Leszczyn, reprezentowany przez Ewę Kniażycką, Justynę Michalską oraz Kaję Szostek. Trzecie miejsce wywalczyła trójka: Zuzanna Andrzejewska, Kinga Kowalewska i Rafał Odrzywolski z G 2 w Rybniku. Czwarte miejsce zajęła drużyna gospodarzy (G 18 z Rybnika) w składzie: Weronika Kaczmarczyk, Joanna Urbaniec i Kamil Lukaszczyk. Nagrody dla pierwszej trójki oraz upominki dla wszystkich finalistów zostały ufundowane przez sponsora Konkursu - Elektrownię „Rybnik" S.A.

Konkurs został zorganizowany przez panie Małgorzatę Pifczyk (Zespół Szkół nr 2) i Elżbietę Paniczek (Alliance Française). Mamy nadzieję na ponowne spotkanie w przyszłym roku.

Strony przedmiotowe